Koupání

K aktivnímu odpočinku patří neodmyslitelně koupání a relaxace u vody. Léto se už neřídí kalendářem, ale začíná čím dál dřív. Proč mu tedy nevyjít vstříc a nepřipravit si několik tipů na letní dovolenou u vody. Mikulov i okolí Vám nabízí koupání v umělých bazénech i v přírodě s mnoha doprovodnými atrakcemi jako projížďky parníkem, skákací hrad, dětská hřiště a další...


Celoroční


Aqualand Moravia - Pasohlávky
Nejmodernější zábavní centrum v České republice.
Celkem 20 tobogánů a skluzavek s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango určené pro 3místné rafty.
Oblíbené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče.
Celkem 12 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního geotermálního vrtu, rozsáhlá wellness zóna Forum Romanum, sluneční a římské lázně, 2 restaurace a 4 bary.


Kontakt
Aqualand Moravia
691 22 Pasohlávky
tel: 734 757 001
e-mail: info@aqualand-moravia.cz (informace, dárkové poukazy, permanentky) michaela.ferencova@aqualand-moravia.cz (skupinové slevy, zájezdy) obchod@aqualand-moravia.cz (nabídky spolupráce, firemní akce, kongresy)
web: www.aqualand-moravia.cz

 


Hotel Termal Mušov
Venkovní bazén s termální minerální vodou, saunu, bowling najdete v rekreační oblasti Pasohlávky v hotelu Termal Mušov. Tento kromě ubytování a stravování nabízí pro ubytované hosty také půjčovnu horských kol, dětské a petanquové hřiště.


Kontakt
Mušov
691 22 Pasohlávky
tel: 519 427 716
e-mail: info@hoteltermal.cz 
web: www.hoteltermal.cz

 


Laa an der Thaya - Rakousko
V nedalekém rakouském městě Laa an der Thaya (cca 25 km od Mikulova) lze relaxovat v jednom z nejmodernějších areálů termálních lázní. Termální prameny lázní s teplotou vody až 42 °C jsou bohaté na jód. Teplota v termálním koupališti se pohybuje mezi 26 a 36°C. Kolem bazénu jsou rozmístěna lehátka, samozřejmostí jsou perličkové a vířivé lázně a masážní podvodní lavičky. Z krytého bazénu je možné proplout přímo do venkovního bazénu, kde jsou umístěny masážní prameny. K dalším atrakcím patří i tobogán a relaxační místnosti s hudbou, sauna, solárium, gymnastika, vodní gymnastika, letní koupaliště.
 

Kontakt

Therme Laa an der Thaya
Thermenplatz 3
A-2136, Laa an der Thaya
tel.: +43 252 284 700
e-mail: sinne@therme-laa.at
web: www.therme-laa.at


Sezónní


Areál koupaliště Riviéra - Mikulov
Ilustrační obrázekAreál koupaliště Riviéra se nachází v krásném prostředí s výhledem na zámek a láká svým plaveckým i rekreačním bazénem. Děti se mohou vydovádět na tobogánu (54 m) či skluzavce (24 m). Rodiče s menšími dětmi uvítají dětské brouzdaliště či možnost zapůjčení slunečníků. A pokud jste právě na výletě, jistě oceníte úschovnu kol a batohů.


Kontakt
Republikánské obrany 5, 692 01 Mikulov
tel: 519 512 626
e-mail: info@tedos.cz
web: www.tedos.cz

 


Novomlýnské nádrže
Lákadlem pro všechny milovníky koupání, vodních sportů a rybaření jsou Novomlýnské nádrže. Zejména rekreační oblast Pasohlávky s přírodní nádrží patří k nejoblíbenějším místům milovníků dovolené u vody. Nacházejí se tu písčité i travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody, tobogán, dětská hřiště, skákací hrad, lunapark a jiné atrakce. Sportovně zaměření návštěvníci zde naleznou plochy určené k hraní volejbalu, plážového volejbalu, nohejbalu, tenisu, stolního tenisu či minigolfu. Na vodní ploše lze provozovat windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty, jako je např. rybolov. Na Novomlýnských nádržích se několika šťastlivcům podařilo ulovit kapitální kusy, neboť díky příhodným přírodním a klimatickým podmínkám patří zdejší revíry k nejbohatším v České republice.


Kontakt
Autokemp ATC Merkur Pasohlávky
691 22 Pasohlávky
tel: 519 427 714, 519 427 751
e-mail:camp@pasohlavky.cz
web: www.pasohlavky.cz

 


Koupaliště Březí
Nádražní ul.
691 81 Březí
tel: 519 514 110